Co się dzieje na ul. Łódzkiej? Są utrudnienia w ruchu!

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski/Urząd Miasta Torunia

Zwężenie przed rondem Pileckiego do jednego pasa ruchu i zamknięcie bajpasu – to utrudnienia związane z budową wiaduktu przy ul. Łódzkiej, z którymi od dziś muszą się mierzyć kierowcy.

Budowa południowego wiaduktu nad linią kolejową to ostatni etap przebudowy ul. Łódzkiej między ul. Lipnowską a Zdrojową. Od dziś kierowców w związku z tą inwestycją czekają kolejne zmiany w ruchu.

– Przy przebudowywanej ul. Łódzkiej ruszają prace związane z układaniem warstw konstrukcyjnych jezdni po południowej stronie – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Zanim wiadukt zostanie udostępniony do ruchu, będzie musiał przejść próby obciążeniowe. Jakie utrudnienia drogowe będą towarzyszyć ostatnim pracom przy tej konstrukcji?

Podczas prac konstrukcyjnych i nawierzchniowych przed rondem Pileckiego jest do jednego pasa ruchu. Kierowcy jadący od centrum w kierunku Łodzi nie mogą korzystać z bajpasu – tylko muszą przejechać przez rondo. Przystanek “Lipnowska” został zlikwidowany i przeniesiony na trasę wschodnią. Zmiany na Łódzkiej potrwają ok. trzy miesiące.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *