Co się dzieje teraz na pl. Chrapka? [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Postępują prace przy przebudowie pl. Chrapka. Obecnie trwa budowa torowiska tramwajowego, roboty kanalizacyjne i asfaltowanie fragmentów jezdni przy tym skrzyżowaniu. Ile zostało do końca prac?

Obecna pogoda sprzyja drogowcom. Dlatego też mogą realizować roboty na kilku frontach i w kilku branżach. W tej chwili największe siły skupione są na przebudowie torowiska tramwajowego, które zostanie nieco odsunięte od zabudowy mieszkaniowej.

– W kolejnym etapie będziemy montować i spawać szyny. W ramach zadania na odcinku 420 m ułożymy 1600 m szyn -wylicza Daniel Kurowski, kierownik budowy z firmy Skanska. – Szyny na potrzeby toruńskiej inwestycji zostały sprowadzone z Austrii.

Równolegle na ul. Przy Kaszowniku (na jezdni w stronę ronda na pl. Pokoju Toruńskiego) wykonywana jest konstrukcja nowej jezdni wraz z kamiennymi krawężnikami i zatoką autobusową. Z kolei na ul. Warneńczyka powstaje kolektor deszczowy, który odwodni przebudowywaną ulicę. Prace te są prowadzone na głębokości od 5 do 9 metrów.

Na budowie pracują także elektrycy, którzy układają kable pod przyszłe oświetlenie. 

W najbliższy wtorek (18 września) ok. godz. 9 wykonawca planuje wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu.

– Ruch będzie odbywał się asfaltowymi przejazdami – przewiązkami przez tory, następnie dwukierunkowo ulicami Przy Kaszowniku oraz Warneńczyka – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Nie będzie już funkcjonowało skrzyżowanie w rejonie budowanego ronda na pl. Chrapka. Zmiana kierunku ruchu będzie możliwa dopiero na rondzie przy pl. Pokoju Toruńskiego.  

We wtorek zostaną zmienione także lokalizacje przystanków autobusowych. Postoje MZK z zachodniej jezdni ul. Przy Kaszowniku zostaną przeniesione na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. Dojście do przystanków będzie odbywać się tymczasowym przejściem dla pieszych, którego lokalizacja się nie zmienia. Taka organizacja ruchu pozwoli na wybudowanie pierścienia ronda przy pl. Chrapka. Zmiany będą obowiązywały przez miesiąc.

Źródło: Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Być może nowym rondem pojedziemy już pod koniec tego roku. Na początek nie zostanie tam jednak wprowadzona docelowa organizacja ruchu, czyli rondo turbinowe. Wszystkie prace mają się zakończyć w marcu 2019 r.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *