Co się stało na pl. Hoffmanna? Oto relacja policji [ZDJĘCIA]

112 Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz

W piątek ok. godz. 18.40 na pl. Hoffmanna doszło do wypadku. Kierowca autobusu marki Mercedes zajął lewy pas na rondzie. Zjeżdżając z tego pasa ze skrzyżowania zderzył się z citroenem c5, a następnie wjechał w słup trakcji tramwajowej.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w sobotnie południe. Dziś toruńska policja poinformowała w szczegółach o tym, jak doszło do tego wypadku z udziałem dwóch pojazdów: autobusu i osobówki.

Zdjęcia z piątkowego wypadku udostępniła nam firma Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz:

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem marki Mercedes wjechał na rondo, zajmując lewy, wewnętrzny pas ruchu – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Za chwilę bezpośrednio z niego wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w prawo, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki citroen c5, który w tym czasie był w trakcie manewru zawracania na rondzie.

W wyniku kontaktu między pojazdami zmieniły one kierunek przemieszczenia i kierujący autobusem zjechał z jezdni, a następnie uderzył w słup trakcji tramwajowej.

Zaraz po zdarzeniu dwie pasażerki jadące autobusem trafiły do szpitala. Jedna z nich po zaopatrzeniu mogła powrócić do domu. Druga jednak doznała obrażeń, które spowodowały jej konieczność pozostania na jednym z oddziałów specjalistycznych.

Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście. Pl. Hoffmanna to jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Toruniu. Już w ub.r. miejscy urzędnicy zapowiedzieli wprowadzenie na nim zmian.

Co nas czeka na pl. Hoffmanna? Zapadła decyzja, że zmieni się tam organizacja ruchu. Zostanie tam wytyczone rondo turbinowe. Kiedy? Wszystko wskazuje, że zmiany pojawiają się w drugiej połowie roku.

Rondo turbinowe jest zorganizowane tak, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się. Kierowcy muszą zająć właściwy pas przed skrzyżowanie. Na nim już bowiem nie możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kolizji. Podobnie rozwiązanie wkrótce pojawi się na pl. Chrapka.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Co się stało na pl. Hoffmanna? Oto relacja policji [ZDJĘCIA]

  1. A dlaczego musimy czekać tyle miesięcy, te zmiany można zrobić w ciągu kilu godzin!
    Czekamy aż tam ktoś zginie?

  2. Dobrze, że jedna z pań została “zaopatrzona” w nie wiadomo co… ważne, że opuściła szpital. A tak w ogóle, jeśli będą to rondo przebudowywać tak, jak przy Kaszowniku, to doczekamy się go dopiero za parę lat… A z grubsza za jakieś 10 dopiero pojawią się tam chodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *