Co się wydarzyło na ul. Poznańskiej? Auto wjechało na schody!

112 Box2 Polecamy Wiadomości
fot. strona facebookowa Stowarzyszenia Stawki

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś ok. godz. 15.30 na ul. Podgórskiej. Kierowcy stracił panowanie nad autem, wjechał na skarpę, a następnie przebił się poręcze i zatrzymał się na schodach, prowadzących na górną półkę ul. Poznańskiej.

“Dość makabryczny wypadek. Dobrze, ze w tym miejscu nikt nie szedł. Wypadek spowodował blokadę ul. Poznańskiej” – czytamy na stronie facebookowej Stowarzyszenia Stawki, gdzie znalazło się zdjęcie z miejsca zdarzenia. Widać na nim auto w dość nietypowym miejscu.

Kilka minut przed godz. 16 o utrudnieniach na ul. Podgórskiej i Poznańskiej poinformował miejski system ostrzegania Toruń SMS. Nie trwały one na szczęście długo. Kilkanaście minut po godz. 16 trasa została udrożniona.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.30 na ul. Podgórskiej. Kierowca auta osobowego zarejestrowanego w powiecie wąbrzeskim zjechał z ul. Podgórskiej i zatrzymał się na skarpie.

– Mężczyzna jadący autem osobowym stracił nad nim panowanie i wjechał w bariery przy schodach – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Na szczęście dwóm osobom idącym chodnikiem udało się odskoczyć i nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a kierowca został ukarany mandatem.

Schody prowadzące z ul. Podgórskiej na górną półkę ul. Poznańskiej są obecnie niedostępne dla pieszych. Zostały zabezpieczone przez pogotowie drogowe.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Co się wydarzyło na ul. Poznańskiej? Auto wjechało na schody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *