Co toruńscy wodociągowcy robią na ul. Osadniczej?

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Zimowa aura nie przerwała budowy ul. Osadniczej między ul. Otłoczyńską a Gliniecką na toruńskim Rudaku. W tej chwili prace tam realizują Toruńskie Wodociągi. Co się dzieje na placu budowy?

Osadnicza to kolejna osiedlowa ulica, która jest przebudowywana w ramach wieloletniego miejskiego programu budowy dróg lokalnych. Prace objęły odcinek od ul. Otłoczyńskiej do Glinieckiej.

– W tej chwili Toruńskie Wodociągi budują w tym miejscu kanalizację deszczową i sanitarną – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. – Po zakończeniu tych prac, plac budowy przejmą drogowcy.

W ramach inwestycji na gruntowej ulicy zostanie ułożona asfaltowa nawierzchnia. Powstają też chodniki i zjazdy do posesji. Prace potrwają do końca czerwca. Realizuje je firma Transbruk.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W tym roku na budowę dróg lokalnych miasto przeznaczy 32 mln zł. W ramach programu w 2019 r. powstanie 40 dróg lokalnych o długości 30 km.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *