Co trzeba zrobić na ulicy Bydgoskiej? Będą konsultacje

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Najstarszą ulicę Bydgoskiego Przedmieścia, wpisaną wraz z osiedlem Rybaki do rejestru zabytków, czeka remont. Władze miasta chcą najpierw porozmawiać z mieszkańcami o przyszłości Bydgoskiej. Konsultacje odbędą się 16 października.

Obecnie trwa modernizacja torowiska tramwajowego, które biegnie wzdłuż tej ulicy. Miasto planuje remont części drogowej. Uwagi i propozycje dotyczące projektu organizacji ruchu można było składać w kwietniu tego roku. W wyniku tego działania opracowana wcześniej koncepcja organizacji ruchu (dla zadania dotyczącego modernizacji torowiska wzdłuż ul. Bydgoskiej, na odcinku od ul. Reja do ul. Chopina, realizowanego w ramach projekty BiT City 2), uległa zasadniczym zmianom, które uwzględniają złożone przez mieszkańców propozycje.

Zastosowano wyniesione przejścia dla pieszych lub przejścia i przejazdy dla rowerzystów jako alternatywę dla sygnalizacji. W celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na części skrzyżowań zaproponowano wprowadzenie odgięć toru jazdy oraz obszarów wyłączonych z parkowania na ul. Bydgoskiej. Pod uwagę wzięto także część propozycji sformułowanych podczas spotkań on-line zorganizowanych przez zainteresowane tematem organizacje społeczne działające na terenie Bydgoskiego.

Tym razem wśród tematów, jaką mają być przedyskutowane, znajdą się między innymi ścieżki rowerowe, piesi i ich bezpieczeństwo, parkowanie samochodów oraz zieleń. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w sobotę, 16 października o 11:00 w Centrum Targowym PARK (ul. Szosa Bydgoska 3, I piętro). Chętni do udziału mogą zgłaszać się do 15 października do 15:00 pod nr. tel. 56 611 86 73 lub mailowo: konsultacje@um.torun.pl.

Swoje uwagi i propozycje można wysłać także na maila lub przedstawić telefonicznie do 25 października. Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Miejskim Zarządem Dróg.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *