Co z zielenią na Jordankach? Kiedy wreszcie powstanie tam park?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W trzecim przetargu na realizację projektu “Zielona brama gotyckiej starówki” znów wpłynęły zbyt wysokie oferty. Tym razem jest jednak szansa na rozstrzygnięcie konkursu. Radni zgodzili się na zwiększenie puli na tę inwestycję o 1,2 mln zł.

Pod hasłem “Zielona brama gotyckiej starówki” kryją się dwa zadania:
zagospodarowanie terenu zieleni przy Muzeum Etnograficznym (al. Solidarności i Wały gen. Sikorskiego) i urządzenie parku na Jordankach. W dwóch pierwszych przetargach oferty przekroczyły miejskie pule przewidziane na realizację projektów.

Podobnie stało się w trzecim podejściu, gdzie przetarg podzielono dwie części i oferenci mieli wycenić osobno prace przy etnomuzeum i na Jordankach.

4 stycznia, gdy zostały otwarte koperty z propozycjami firm, okazało się, że zainteresowanie nimi wykazało sześciu oferentów. Żaden z nich nie zmieścił się w puli, którą przewidzieli urzędnicy, czyli 2,45 mln zł na skwer przy etnomuzeum i 2,05 mln zł na Jordanki.

Najtaniej swoje usługi wyceniło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Janusz Ostrowicki z Jasienia – na kolejno 3,42 mln zł i 3,55 mln zł. W tej chwili oferty analizowane są przez komisję przetargową. Tym razem jednak przetarg może zostać rozstrzygnięty.

Na ostatniej sesji rada miasta zgodziła się zwiększyć pulę na “Zieloną bramę gotyckiej starówki” o dodatkowe 1,2 mln zł. Pula na to zadanie w planie inwestycyjnym wyniosła pierwotnie 5,8 mln zł. Dzięki temu magistrat będzie mógł rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę (najtańsza oferta zmieści się w puli). Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

Oba tereny w nowej odsłonie zobaczymy pod koniec tego roku. Na czym będzie polegać urządzenie obu terenów zieleni? Ze szczegółami możecie się zapoznać w jednym z naszych wcześniejszych artykułów:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *