“Co zabija pieszych w Toruniu?” Już jutro debata społeczna na ten temat

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych – to temat środowej debaty społecznej, którą organizuje klub radnych Koalicji Obywatelskiej w toruńskiej radzie miasta. Początek o godz. 17 w Wejściówce.

Debata pod hasłem “Co zabija pieszych w Toruniu?” to m.in. odpowiedź na śmiertelne wypadki w Toruniu z 2018 i tego roku, w których piesi zginęli na przejściach. To jeden z najgorętszych tematów w naszym mieście w ostatnich miesiącach.

Spotkanie rozpocznie się w środę (13 marca) o godz. 17 w Wejściówce (pl. Teatralny 1). W jego tematykę wprowadzi nas Maciej Krużewski, radny Koalicji Obywatelskiej. Następnie Komenda Miejska Policji w Toruniu zaprezentuje pięć przypadków potrąceń na pasach ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło w 2018 i 2019 r.

W dalszej części spotkania zostaną zaprezentowane rozwiązania eliminujące najtragiczniejsze skutki wypadków. Czeka nas też debata z udziałem panelistów i publiczności.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *