Co zamiast poligonu na lewobrzeżu? Mieszkańcy zdecydują

Box2 Wiadomości

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania dawnego poligonu wojskowego, zlokalizowanego między ul. Andersa a trasą S-10. Miejska Pracownia Urbanistyczna, opierając się na propozycjach mieszkańców, przygotowała koncepcję tego terenu. Ma na nim powstać Ekopark Betonki.

Chodzi o tereny zielone pomiędzy ul. Andersa, ul. Poznańską, trasą S10 oraz Popiołową Drogą. W tym miejscu ma powstać Ekopark Betonki, podzielony na trzy części. Pierwsza z nich, slow park, będzie terenem do odpoczynku biernego. Znajdą się w niej m.in. wybieg dla psów i siłownia zewnętrzna. Fragment betonowej alei, która obecnie pełni funkcję spotkań, zostanie pozostawiony, zachowana będzie także istniejąca zieleń wysoka i drzewa iglaste. Wykonawca wyposaży aleję spacerową w urządzenia małej architektury (ławki, kosze na śmieci, oświetlenie) oraz zaaranżuje kilka skwerów (m.in. w leżaki czy stoły do gier). Druga część, activity park, będzie miejscem do aktywnego spędzania czasu. Znajdzie się na niej pumptrack, skatepark i rolkowisko, a istniejący schron zagospodarowany zostanie na cele gastronomiczne. W ostatniej części planuje się stworzenie play parku, czyli miejsca zabaw dla dzieci z placem zabaw, zadaszonymi altanami i toaletami.

Mieszkańcy ostatni raz mają okazję zgłosić swoje uwagi do projektu. Można to zrobić mailowo na: konsultacje@um.torun.pl lub osobiści, w trakcie spotkania w terenie 29 czerwca o 17.00 (miejsce zbiórki: parking naprzeciwko cmentarza przy ul. Poznańskiej) albo 29 czerwca on-line na platformie Microsoft Times o godz. 18.00. Uwagi będą zbierane do 9 lipca.

Fot. Materiały Urzędu Miasta Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *