Collegium Medicum UMK. Apel do studentów o pomoc w walce z COVID-19

Box2 Wiadomości
Fot. Unsplash

Minister Zdrowia i wojewoda kujawsko-pomorski apelują do studentów 5. i 6. roku kierunków lekarskich o zgłaszanie się do pomocy w walce z pandemią. Do apelu przyłączył się także Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy, wchodzący w skład toruńskiego UMK. Studenci mogą zgłaszać się przez specjalną ankietę on-line.

Ministerstwo Zdrowia pismo z apelem wystosowało do wszystkich rektorów uczelni medycznych w Polsce w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną. Do pomocy mogą zgłaszać się studenci 5. i 6. roku kierunków, przygotowujących do pracy w zawodach medycznych, a także doktoranci tych kierunków. Czas ich pracy przy zwalczaniu epidemii zostanie zaliczony na poczet odbycia odpowiedniej części zajęć, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Podobny apel – bezpośrednio do rektora UMK prof. Andrzeja Sokali – wystosował wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Władze Wydziału Lekarskiego zapewniają, że zajęcia, w których studenci nie będą mogli uczestniczyć w związku z pracą na rzecz pomocy w zwalczaniu pandemii, będą usprawiedliwione i zostaną przygotowane specjalne procedury ewentualnego uzupełniania braków dydaktycznych – przekazuje dr Ewa Walusiak-Bednarek, rzecznik prasowy UMK. – Podobna akcja pomocowa była organizowana także przy pierwszej fali pandemii, ale tym razem należy się spodziewać, że skala przedsięwzięcia będzie znacznie większa.

Studenci Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum mogą zgłaszać się do pracy wolontariackiej na rzecz walki z COVID-19 za pośredniej specjalnej ankiety on-line, dostępnej na stronie wydziału. Lista chętnych studentów zostanie przekazana odpowiednim organom już w piątek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *