Coraz bliżej uruchomienia sklepu socjalnego. Tak będzie wyglądać jego elewacja

Box2 Wiadomości

Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia ogłosił zamówienie na wykonanie remontu i przebudowy części budynku przy ul. Gagarina 152 w Toruniu. To właśnie w tym miejscu znajdzie się pierwszy w mieście sklep socjalny, który utworzony zostanie przez Fundację Wolne Miejsce.

Przypominamy, że Fundacja Wolne Miejsce odebrała klucze do budynku przy ul. Gagarina 152 w Toruniu 20 maja. Teraz powstaje w nim pierwszy w mieście sklep socjalny “Spichlerz”. Zamysłem sklepów socjalnych jest wsparcie osób, które potrzebują pomocy i nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, pozwalającymi na korzystanie z tradycyjnych sklepów. Ceny w “Spichlerzu” będą o min. 50 proc. niższe niż w zwykłych sklepach, a zakupy będą mogli w nim zrobić m.in. podopieczni MOPR-u. Przy lokalu ma powstać także kawiarenka, której celem będzie integracja lokalnej społeczności.

Niedawno miasto ogłosiło przetarg na utwardzenie terenu przy sklepie, teraz z kolei pojawiło się zamówienie na wykonanie remontu i przebudowy części budynku. Wykonano już m.in. wizualizację elewacji obiektu. Wykonawca remontu podejmie się przede wszystkim usunięcia graffiti ze ścian zewnętrznych i ich ocieplenia. Na zewnątrz pojawi się nawierzchnia z kostki brukowej. Prace remontowe zaplanowane są także wewnątrz obiektu i będą polegać m.in. na zmianie układu ścian działowych, nałożeniu izolacji cieplnej oraz przeciwdźwiękowej i malowaniu ścian.

Na fotografii wizualizacja elewacji. Materiał: Urząd Miasta Torunia

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.