Czas na gęsinowy konkurs! Mamy dla Was gęsie tuszki do rozdania

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

„Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” coraz bliżej. Już teraz rozpoczynamy konkurs dla naszych Czytelników, w ramach którego będzie można wygrać gęsie tuszki – każda o wartości ok. 100 zł. Co trzeba zrobić, żeby posmakować gęsiny?

Tradycyjnie już listopad w regionie minie pod hasłem gęsiny i tego, co można z niej wyczarować. Wszystko to dzięki akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”, której organizatorem jest marszałek województwa Piotr Całbecki.

Dlaczego gęsina? Bo jest ona związana z naszym regionem od kilku wieków. To mięso tłuste, ale zdrowe. Zawiera pełnowartościowe białko i posiada wiele witamin (A, E i witaminy z grupy B), cynk, potas, magnez, fosfor czy żelazo.

Już teraz zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszym gęsinowym konkursie. Mamy dla Was do rozdania 10 gęsich tuszek – każda o wartości ok. 100 zł. Fundatorem nagród jest marszałek Piotr Całbecki.

Jak wygrać gęsią tuszkę? To proste! Do 30 września będziemy czekać na Państwa fotografie związane z gęsiną lub województwem kujawsko-pomorskim. To może być Wasze ulubione danie z gęsiny, ale także jakiś wyjątkowy widok z Kujawsko-Pomorskim w roli głównej (nie tylko panorama Starówki!). Prosimy je umieszczać w postach na naszej stronie facebookowej, w których będziemy informować o konkursie lub jako wiadomość za pośrednictwem facebookowego Messengera (publikując je, wyrażają Państwo zgodę na publikację zdjęcia w zwycięskiej galerii na stronie tylkotorun.pl i pozatorun.pl oraz na Facebooku). Skontaktujemy się ze zwycięzcami z prośbą o podanie adresu – voucher na gęsinę zostanie wysłany pocztą przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Gęsie tuszki będą rozwożone samochodami-chłodniami w tym roku w sobotę (10 listopada). W Toruniu pojawi się w godz. 9.30-12.30 przy amfiteatrze Muzeum Etnograficznego przy Wałach gen. Sikorskiego 19.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *