Czat Zaufania dla dzieci i młodzieży. Czy to dobry pomysł?

Box2 Wiadomości
Komunikator Zaufania to pomysł komitetu Michała Zaleskiego, fot. strona facebookowa komitetu Michała Zaleskiego

Komunikator Zaufania – to jeden z pomysłów wyborczych komitetu Michała Zaleskiego. Za jego pomocą dzieci i młodzież będą mogły anonimowo konsultować się z psychologiem.

Ten pomysł Michał Zaleski przedstawił na konwencji swojego komitetu. Wówczas dowiedzieliśmy się tylko tyle: “Z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży uruchomimy program Komunikator Zaufania, zapewniający anonimową konsultację z psychologiem za pomocą chatu”. W piątek komitet przedstawił szczegóły swojego pomysłu.

– Niestety zbyt często słyszymy, że młodzież szkolna pada ofiarą przemocy ze strony rówieśników – pisze komitet Michała Zaleskiego na swojej stronie facebookowej. – Czasami wstydzą się wprost powiedzieć nauczycielowi, pedagogowi szkolnemu lub nawet najbliższym. Młodzież już do siebie rzadko dzwoni, a za to ciągle pisze, dlatego proponujemy Komunikator Zaufania – formę anonimowego kontaktu z osobą przygotowaną do pracy z młodymi.

Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Toruniu? Czekamy na Wasze opinie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *