Czeka nas przebudowa Wielkiego Rowu. Co planuje tam MZK?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zakład Komunikacji w tym roku wybuduje nowy wjazd do zajezdni autobusowej – od strony Wielkiego Rowu. Powstanie on mniej więcej w połowie odcinka tej ulicy między Kozacką a Rondem Czadcy.

MZK szuka firmy, która podejmie się tego zadania. Zwycięzca przetargu będzie mieć czas do 20 maja na wybudowanie zjazdu z Wielkiego Rowu do zajezdni autobusowej. Ma on powstać mniej więcej w połowie odcinka tej ulicy między ul. Kozacką a Rondem Czadcy – ok. 80 m za istniejącą stacją paliw, w kierunku wschodnim.

“Nowy zjazd służyć ma dodatkowej obsłudze własnych potrzeb komunikacyjnych MZK oraz obsłudze klientów stacji paliw. Z uwagi na znaczący udział autobusów i pojazdów ciężarowych, zjazd zaprojektowano dla ruchu KR-3 oraz wprowadzono duże promienie łuków i wybrukowane poszerzenia” – czytamy w specyfikacji przetargowej.

Dodatkowy pas dla skręcających do zajezdni będzie mieć szerokość 3,5 m. Sam zjazd będzie mieć szerokość 7 m. Dostępne dla kierowców będą skręty w prawo: z Wielkiego Rowu do zajezdni i z zajezdni na Wielki Rów.

“Funkcjonowanie zjazdu odbywać się będzie w relacjach prawo-prawo tj. wjazd tylko od strony wschodniej ul. Wielki Rów, a wyjazd tylko w kierunku zachodnim (w stronę ronda Czadcy)” – pisze MZK.

– Wjazd będzie zlokalizowany kilkadziesiąt metrów za istniejącą na terenie zajezdni stacją paliw – mówi Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK. – Elementem wyposażenia tego nowego rozwiązania będzie brama samonośna oraz LED-owa tablica informacyjna.

Derengowska wyjaśnia, że zjazd ma zwiększyć dostępność istniejącej na terenie zajezdni stacji paliw dla klientów indywidualnych oraz usprawnić komunikację dla pojazdów parkujących w rejonie placu manewrowego. Będzie pełnić też rolę “komunikacji rezerwowej dla wykonywania cykli obsługowych taboru autobusowego”.

– Budowa nowego wjazdu usprawni funkcjonowanie zajezdni – tłumaczy rzecznik. – Pozwoli na jeszcze pełniejsze odseparowanie wszystkich rodzajów ruchu w rejonie placu manewrowego i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy.

Na wyjeździe nie będzie sygnalizacji świetlnej, ale stanie tam LED-owa tablica informacyjna wyświetlająca komunikat o dostępności wjazdu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Czeka nas przebudowa Wielkiego Rowu. Co planuje tam MZK?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *