Część kart do głosowania jest nieważna? “Brak pieczęci Obwodowej Komisji Wyborczej”

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W sieci pojawiają się zdjęcia kart do głosowania bez pieczęci Obwodowej Komisji Wyborczej. Są wydawane w Toruńskich lokalach wyborczych, mimo że w przypadku braku pieczęci, oddane głosy są nieważne. Sygnały w tej sprawie docierały już do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu.

Delegatura otrzymała kilka zgłoszeń w tej sprawie i podejmowała interwencje, polegające na pouczeniach dla komisji w lokalach wyborczych. Otrzymaliśmy jednocześnie zapewnienie, że były to jednostkowe przypadki, niespowodowane celowym działaniem.

REKLAMA

Tagged

1 thought on “Część kart do głosowania jest nieważna? “Brak pieczęci Obwodowej Komisji Wyborczej”

  1. Na mojej karcie (Warszawa) też nie było pieczątek, w ogóle nie wiedziałem że takie muszą być!! Nie rozumiem dlaczego co wybory to są jakieś machlojki?? Czy w XXI wieku nie można zreformować całego systemu wyborczego? Chociażby dlaczego karty nie są skanowane do PDFa i później wrzucone do Internetu? Karty z podpisami też powinny być zeskanowane, ale z wyszarzonymi nazwiskami i adresami. Technicznie jest to bardzo proste i szybie do wykonania. Każdy wtedy mógłby sobie zobaczyć jak wyglądają te ‘nieważne’ karty. A na protesty wyborcze to nie ma co liczyć, sądy odrzucą ze względów ‘formalnych’ tak jak w 2019 i nic nie będzie można zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *