Czy Aqua Toruń otworzy się 12 lutego? Prezydent Zaleski wyjaśnia

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś kolejne luzowania obostrzeń. Wśród nich znalazło się otwarcie basenów w reżimie sanitarnym. Można więc spodziewać się, że większość pływalni skorzysta z możliwości powrotu do działalności. Co jednak z basenem przy ul. Bażyńskich? Do ewentualnego otwarcia Aqua Toruń odniósł się dziś prezydent Michał Zaleski.

Prezydent Zaleski zapowiedział, że dużo zależeć będzie od tego, jak będzie wyglądał sanitarny reżim. Największym problemem mają być jednak słowa, które padły podczas konferencji premiera. Chodzi o niepewność, czy baseny nie zostaną znów zamknięte. Obostrzenia luzowane są od 12 lutego. Jeśli przez kolejne dwa tygodnie zauważalny będzie wzrost zakażeń, niewykluczone, że baseny zostaną zamknięte. Aqua Toruń jest nowym obiektem i jego uruchomienie wymaga czasu. Może się więc okazać, że zostanie zamknięty tuż po otwarciu. Kiedy mieszkańcy będą mogli z niego skorzystać?

– Basen na Bażyńskich jest uruchamiany po raz pierwszy. Trwałoby to właśnie około 2 tygodni. Wysoce ryzykowne byłoby uruchamianie teraz, aby otworzyć go około 26 lutego i 27 usłyszeć, że niestety sytuacja epidemiczna w kraju się pogorszyła i baseny zamykamy – mówił prezydent Michał Zaleski. – Nie sposób, byśmy uruchamiali go w takiej niepewności co do dalszego otwarcia. Sądzę, że po prostu poczekamy na moment, kiedy będzie już informacja, że jest dobrze, baseny mogą być otwarte i już nie ma zagrożenia, że to tylko czasowe otwarcie.

Zdaniem Michała Zaleskiego, na pewno z możliwości otwarcia skorzystają inne baseny w mieście. Wszystko wskazuje jednak na to, że na możliwość wejścia na basen przy ul. Bażyńskich jeszcze poczekamy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *