Czy dla toruńskich fortów jest jeszcze szansa? Będą dyskutować w PERSie

Box2 Historia Wiadomości
Fot. FB PERS

Dwa lata temu społecznicy zinwentaryzowali 208 obiektów Twierdzy Toruń. Powstał wówczas raport o toruńskich fortyfikacjach. Co z niego wynikło? Co się zmieniło? Jakie są widoki na przyszłość? O tym wszystkim jutro dyskusja na Mostowej 6.

Dyskutować będą obecny miejski konserwator zabytków Emanuel Okoń oraz… były miejski konserwator Lech Narębski, jak również znawca toruńskiej twierdzy Janusz Pokrzywnicki. Marcin Orłowski – autor publikacji „Spacerownik toruński po czasie i przestrzeni 1939-48″ i wielki fan twierdzy podjął się moderowania dyskusji. Dyskusja pod tytułem “Czy jest szansa dla toruńskich fortów” jest połączona z promocją książki.

Dawne fortyfikacje: dla turystyki, rekreacji i kultury” jest zbiorem tekstów pokazujących współczesne adaptacje i funkcje fortyfikacji w różnych aspektach. Porusza zagadnienia takie, jak ochrona, konserwacja i rewaloryzacja, zarządzanie i finansowanie obiektami fortecznymi, turystyki fortecznej i adaptacje na cele muzealne. Redaktorem publikacji jest Lech Narębski, a została wydana ze wsparciem urzędu marszałkowskiego przez toruński oddział TONZ. Jest dostępna w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

Impreza zaczyna się w poniedziałek 11 lutego o 18.00 w PERSie przy Mostowej 6. Wstęp wolny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *