Czy kawa od MZK ukoi nerwy pasażerów? Przekonamy się o tym już wkrótce

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

W poniedziałek rusza akcja “Zacznij tydzień z BiT City”. W ramach niej MZK na niektórych przystankach będzie częstować pasażerów kawą i herbatą. Takie poczęstunki będą się pojawiać cyklicznie. Po co?

– Akcja ma na celu umilenie pasażerom porannej podróży komunikacją miejską – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

W najbliższy poniedziałek (15 kwietnia) od godz. 6 kawa i herbata będzie rozdawana na przystankach na pl. Rapackiego i al. Solidarności. W sumie do pasażerów trafi 200 porcji. Będą je rozdawać osoby ubrane w charakterystyczne koszulki z logo akcji.

Miejski przewoźnik zapowiada, że akcja będzie cykliczna. Napoje będą trafiać do pasażerów raz lub dwa razy w miesiącu. Jak informuje MZK, akcja jest realizowana jest w ramach promocji projektu “Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”.

A właśnie z tym projektem będzie się wiązało wiele utrudnień, które odczują pasażerowie już wkrótce. Według wcześniejszych zapowiedzi bowiem właśnie w kwietniu ma rozpocząć się projekt tramwajowy w centrum Torunia.

Pierwszy etap prac ma potrwać do lipca 2019 r. W ramach niego przewidziano zamknięcie ruchu samochodowego na ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego, gdzie będą prowadzone prace torowe i drogowe.

Na Wałach gen. Sikorskiego na odcinku od pl. Artylerii do pl. Teatralnego ruch w początkowej fazie będzie się odbywać po południowej jezdni (tylko dla pojazdów MZK, taksówek i służb miejskich). Po wykonaniu jezdni północnej i torowiska, ruch kołowy zostanie poprowadzony jezdnią północną (tylko dla MZD, taksówek i służb miejskich).

Objazd ze wschodu na most Piłsudskiego zostanie wyznaczony następującymi ulicami: ul. Warszawską, Dobrzyńską, pl. Pokoju Toruńskiego, Przy Kaszowniku, pl. Chrapka, Przy Kaszowniku, Odrodzenia, Czerwona Droga, pl. Niepodległości, al. Jana Pawła II.

Początkowo na ul. Chopina ruch na odcinku od al. 500-lecia Torunia do al. Jana Pawła II odbywać się będzie po istniejącej jezdni. Następnie, po usunięciu kolizji z sieciami podziemnymi ruch kołowy zostanie przełożony na specjalnie przygotowane do tego celu torowisko, jednocześnie zostanie zapewniony dojazd ul. Chopina od ul. Bydgoskiej do ul. Fredry – przejazd przez skrzyżowanie ul. Chopina i al. 500-lecia dla tej relacji będzie niemożliwy. Będzie wówczas obowiązywać objazd ul. Bydgoską, al. 500-lecia i dalej w prawo w ul. Chopina.

MZK jeszcze nie podaje konkretnego terminu rozpoczęcia prac.

Więcej na temat utrudnień związanych z projektem tramwajowym w al. Jana Pawła II, Wałach gen. Sikorskiego i Chopina pisaliśmy tutaj:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Czy kawa od MZK ukoi nerwy pasażerów? Przekonamy się o tym już wkrótce

  1. Nie jest to najszczesliwszy pomysl, poniewaz gdy kierowca bedzie musial ostro zahamowac ( zdarzaja sie rozne sytuacje na drodze ) to goraca kawa lub herbata wyleje sie na pasazera ( o zabrudzeniu pojazdu juz nie wspomne ) i dopiero bedzie problem – poparzenie i ciuchy do prania !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *