Czy na ul. Osiedlowej jest bezpiecznie? Dziś spotkanie rady!

Box2 Interwencje Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Pisaliśmy niedawno o problemach przedszkola “Calineczka” przy ul. Osiedlowej. Przy okazji usłyszeliśmy od rodziców i kadry pedagogicznej o kłopotach z ruchem samochodowym na tej ulicy. Po naszym sygnale Rada Okręgu Chełmińskie rusza z pomocą w tym temacie i organizuje dziś spotkanie.

Na ulicy znajduje się szereg domów jednorodzinnych oraz jeden z wyjazdów ze szpitala, a na samym końcu – przedszkole, gdzie uczęszcza ponad setka maluchów. Ulica jest długa i prosta, co ułatwia miłośnikom BMW i “szybkiej, ale bezpiecznej jazdy” rozwijanie dużych prędkości. Łatwo nie jest pieszym i rowerzystom. Rada Okręgu zaprasza zatem dziś o 18.00 na spotkanie do SP nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury 1.

REKLAMA

-Rada Okręgu Chełmińskie zaprasza na poniedziałkowe, wyjątkowe spotkanie.Tym razem spotykać będziemy się w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Żwirki iWigury 1), żeby porozmawiać na tylko jeden, bardzo ważny temat – czytamy w zaproszeniu RO 11. – Mieszkańcy ulicy Osiedlowej i rodzice przedszkolnych oraz szkolnych dzieci od lat apelują o poprawę bezpieczeństwa przy tej długiej i prostej ulicy.Piesi nie mają na niej swojego miejsca. Chodnik jest tylko po jednej stronie, niejednokrotnie zastawiony chaotycznie parkującymi autami. Maluszki odprowadzane przez rodziców oraz dzieci przemieszczające się samodzielnie do szkoły są w tym miejscu wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwo. Postaramy się poszukać wspólnie z mieszkańcami, którzy ulicę znają najlepiej oraz specjalistami z Policji, Straży Miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Miejskiego Zarządu Dróg rozwiązań, które poprawią sytuację pieszych.

Poniedziałek 18 listopada, godzina 18.00, SP nr 5, ul. Żwirki i Wigury 1.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *