Czy PiS woli wspierać imperium Tadeusza Rydzyka? Pyta Arkadiusz Myrcha

Box2 Polityka
fot. nadesłane

Na dzisiejszej konferencji prasowej Arkadiusz Myrcha przedstawił kwoty od podatników, które bezpośrednio przekazywane są na inwestycje Tadeusza Rydzyka.

Chodzi m.in. o dofinansowanie w kwocie 117 mln zł muzeum “Pamięć i Tożsamość” im. św Jana Pawła II.

REKLAMA

– Wielokrotnie w regionie pomijane były potrzeby mieszkańców. To nie są moje polityczne oderwane od rzeczywistości słowa. Mówimy tutaj o twardych danych, kwotach, faktach. Inwestycja bardzo ważna dla naszego miasta upamiętniająca generał Elżbietę Zawacką nie otrzymała ani złotówki, muzeum tworzone przez Tadeusza Rydzyka ponad 100 mln zł – mówił Arkadiusz Myrcha.

Poseł i kandydat do sejmu Koalicji Obywatelskiej wylicza, że w obecnej kadencji łącznie zostało przeznaczone 217 mln zł na inwestycje Tadeusza Rydzyka. Gdyby kwota ta została przeznaczona na realizacje projektów dotyczących mieszkańców Torunia, w mieście miałoby się znaleźć dwa razy więcej środków na opiekę społeczną i zdrowie mieszkańców.

– Możemy sobie wyobrazić, gdybyśmy mieli 217 mln zł do dyspozycji, przez cały rok władze miasta nie pobierałyby od mieszkańców Torunia podatków lokalnych. Zwiększyłby się budżet na inwestycje w mieście. Za te pieniądze można wybudować 20 przedszkoli. Dziesięciokrotnie moglibyśmy zwiększyć wydatki na budownictwo socjalne i mieszkalne – dodaje Myrcha.

13 października mieszkańcy Torunia i regionu staną przed wyborem. Czy wolą, żeby ponad 250 mln zł trafiało w ręce ojca Tadeusza, który w jawny sposób promuje partię PiS? Czy wolą, żeby pieniądze podatników trafiały na potrzeby naszych mieszkańców? – pytał Akradiusz Myrcha.

Temat finansowania Kościoła podjęła także niedawno posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, kandydatka Lewicy do sejmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *