Czy przestrzegamy zaleceń sanitarnych? Kontrolowano to w sobotę

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

W minioną sobotę pracownicy sanepidu w asyście policjantów przeprowadzali kontrole w trzech toruńskich galeriach handlowych. Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami sprawdzali czy pracownicy i klienci przestrzegają zaleceń sanitarnych.

Sprawdzano między innymi informacje o ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie, zakres przestrzegania ilości osób wchodzących do danego sklepu w jednym czasie, czy też właściwy dystans osób oczekujących na wejście lub przy kasach. Jeśli środki dezynfekujące były przelewane z pojemników zbiorczych, kontroli podlegała również specyfikacja środka. Pracownicy sanepidu zwracali także uwagę na dezynfekcję przedmiotów, z którymi mają kontakt klienci, takich jak np. koszyki, tekstylia.

Kontrolą objęto blisko 100 sklepów w trzech galeriach handlowych na terenie miasta. Dziesięć osób nie miało założonych maseczek. Sześć z nich zostało przez policjantów pouczonych a w stosunku do czterech pozostałych policjanci skierują wniosek do sądu. Za brak osłony ust i nosa może grozić 500 złotych mandatu. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa kierowana jest na wokandę.

Tylko w ostatnią sobotę policjanci na terenie Torunia i powiatu ujawnili ogółem 64 wykroczenia polegające na braku osłony ust i nosa w miejscach gdzie one obowiązują. 13 osób zostało pouczonych, 41 przyjęło mandat karny, a 10 zdecydowało się na spotkanie z oskarżycielem w sądzie.  W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych kontroli. Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu.

Tagged

5 thoughts on “Czy przestrzegamy zaleceń sanitarnych? Kontrolowano to w sobotę

 1. Całe szczęście – Żaden policjant ani nikt inny nie ma uprawnień do rozstrzygania o sposobie ubierania się Obywatela ! co Obywatel ubiera i co zakrywa a czego nie !
  Mandatów nie przyjmować – sąd z automatu je uchyli !
  art 231 nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza z zawiadomienie Prokuratury (za notowac nazwiska Policjantów)

 2. Kto uwierzy teraz toruńskiemu sanepidowi?
  W 100 slepach, 10 osób bez maseczek?
  Bzdura.
  10, i to w jednym.
  Zawsze i na bieżąco.

 3. Żenada. Wlepiać kary jak leci a nie pouczenia, mieli czas by ogarnąć, że jest przepis, śmiech na sali.
  Są tysiące zakażeń a oni roznoszą świadomie. To świadomi zabójcy. To pobłażanie to słabość państwa.

 4. Pouczenie nic nie daje!
  Kierowcę za spowodowanie wypadku też pouczycie?
  Sypać mandatami i to w najwyższym możliwym wymiarze, aż się d.bile nauczą nosić maski.
  Zapraszam też Policję do komunikacji miejskiej. W godzinach szczytu wyrobić normę na najbliższych 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *