Czy Skyway wciąż będzie Bella? TAK odpowiada, czy dalej będzie współpracować z TZMO

Box1 Kultura Wiadomości
Ubiegłoroczny Bella Skyway Festival/fot. Łukasz Piecyk

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych wciąż prowadzą interesy w Rosji, choć po napaści tego kraju na Ukrainę, wiele firm postanowiło wycofać się z tamtego rynku. Taka decyzja toruńskiej firmy wywołała niemałe protesty. TZMO jest jednocześnie sponsorem tytularnym festiwalu Skyway, będąc właścicielem marki Bella. Zapytaliśmy Toruńską Agendę Kulturalną, czy wobec decyzji TZMO festiwal światła nadal będzie nosił nazwę Bella Skyway.

W zeszłą środę pod siedzibą TZMO odbył się antywojenny protest. Demonstranci oskarżali firmę o wspieranie rosyjskiego kapitału po tym, jak ta zdecydowała się nie zamykać swoich fabryk w Rosji. Krytyka na TZMO spadła również w internecie – doszło nawet do tego, że firma wyłączyła możliwość komentowania swoich postów.

REKLAMA

Wiele osób nawoływało do bojkotu produktów firmy, która jest jednym z największych producentów artykułów medycznych i higienicznych. Do TZMO należy wiele znanych marek produktów, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Jedną z nich jest Bella – przez lata sponsor tytularny festiwalu Skyway. I choć do samego festiwalu zostało jeszcze kilka miesięcy, to już w lutym Toruńska Agenda Kulturalna rozpoczęła poszukiwania artystów, którzy przygotują świetlne instalacje.

Jeszcze w środę, tuż po wspomnianym proteście, zapytaliśmy Toruńską Agendę Kulturalną, czy wobec padających pod adresem TZMO zarzutów, zamierza dalej współpracować z firmą jako sponsorem festiwalu. Odpowiedź otrzymaliśmy dziś. Dość wymijającą.

– Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. wspierają toruński festiwal światła od 2010 roku. To firma o globalnym zasięgu, będąca wiodącym producentem i dostawcą artykułów higienicznych, kosmetycznych i wyrobów medycznych na rynek światowy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mądre, dobre zarządzanie, biorące pod uwagę szereg czynników, w tym oczywiście sytuację międzynarodową. Jesteśmy przekonani, ze w obecnej, bardzo trudnej sytuacji zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, działaniom TZMO S.A. towarzyszy ta sama głęboka refleksja i dbałość o odpowiedzialność społeczną, w tym dzieci i osoby chore, które w codziennym życiu korzystają z jej produktów dla poprawy higieny i jakości swojego życia – odpowiedział nam Przemysław Draheim, zastępca dyrektora i rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Choć nie jest to napisane wprost, ze stanowiska TAK wynika, że zmian sponsorskich nie będzie i Skyway wciąż będzie sygnowany marką Bella. Tegoroczny festiwal światła odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia.

Tagged

5 thoughts on “Czy Skyway wciąż będzie Bella? TAK odpowiada, czy dalej będzie współpracować z TZMO

 1. Protest był drobny,
  zorganizowany przez POwców, na zlecenie niemieckie.
  Jak wiadomo,
  Tomek Grodzki i różne POmioty, zaatakowały polski przemysł i polskich przedsiębiorców.
  Oskarżanie np.:
  PGE Toruń, urzędy toruńskie, firmy toruńskie, szpitale toruńskie, czy mieszkańców Torunia, że używamy światła, ciepłej wody z ruskiego gazu- to typowe dla POwców, na zlecenie ich niemieckich panów.
  PO partia, powstała za pieniądze od niemców,
  więc wszystko jest jasne!

   1. To opłać pensje tych zwolnionych przez lata aż do emerytury to pogadamy. TZMO to nasza firma i nie ma związku z wojną. A męty mieszać chcą tylko. Oddaj majątek Putinowi, czemu nie? Tak właśnie będzie wyglądało jeśli TZMO zakończy tam produkcję. Do tego zwolnienia i drożyzna u nas.

   2. Co…
    trafiony pomiot posthitlerowski?
    Te Grodzkie, Lenze, Myrchy i Kerwińskie?
    Ta Kerwińska, to akurat parówa niemiecka?
    A fuuuj…
    Ale to jej sprawa, tej osoby bez macicy.
    Przyjechał do Polski amerykański prezydent i już rządy niemców i francuzów rozwolnienia dostały.
    I co frajerstwo niemieckie?
    Żadnego zawieszenia drugiej rury ruskiego gazu nie budiet.
    Poniatno?
    Rozbierzemy niemcom tą ryrę!
    Przekonacie się sowietsko- germańskie prostytutki z EPP i POmani.
    Będzie tak!!
    A od polskiej firmy:
    paszły naxyu- POmany germańskie!

 2. LUDOBÓJSTWO KULTUROWE!
  Nie pozwólcie, nie pozwólny mu:
  Czarnek Przemek,
  na ludobójstwo kulturowe na dzieciach Ukrainy!
  Nie pozwólcie mu na tą zbrodnię!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.