Czy to był wilk? Niezwykłe zdjęcia z podtoruńskiego lasu

Region Wiadomości
Fot. Pixabay

Śnieg, który leży w toruńskich lasach, demaskuje obecność zwykłych – niezwykłych ich mieszkańców. Oprócz licznych tropów saren, dzików i jeleni, udało się zarejestrować pod Toruniem obecność… wilka. Leśnicy Nadleśnictwa Toruń zdjęcie śladów zwierzęcia opublikowali na Facebooku.

– Subiektywnie możemy stwierdzić, że najwięcej śladów jest zdecydowanie…człowieka – piszą leśnicy. – Człowiek to ciekawskie i wszędobylskie stworzenie. Występuje pojedynczo, parami a czasem stadami. Grupy jednowiekowe i zróżnicowane. Samce, samice, z dziećmi lub bez- wszelkie kombinacje.

Na drugim miejscu znajduje się sarna. Z reguły po podtoruńskich lasach zwierzęta przemieszczają się razem. W grupach, choć zdarzaj się także samotnicy, wędrują jelenie, dziki oraz zakochane w tej chwili lisy.

– Ślady, które najbardziej nas zainteresowały w lesie gospodarczym, to ślad najprawdopodobniej wilka – dodają przedstawiciele Nadleśnictwa Toruń. – Pojedynczy osobnik pośpiesznie przebiegał leśną drogą. Kawałek dalej znaleziony został knot, czyli wilcze odchody.

Czy spacerując po lesie należy się czegoś obawiać?

– Nie, ale jak przed każdym dzikim zwierzęciem należy czuć respekt i szacunek – podkreślają leśnicy.

Po raz ostatni ślady wilka pracownik nadleśnictwa sfotografował dwa lata temu. Pokazuje to, jak niezwykle rzadkim zwierzęciem jest wilk.

Fot. Nadleśnictwo Toruń
Fot. Nadleśnictwo Toruń
Tagged

1 thought on “Czy to był wilk? Niezwykłe zdjęcia z podtoruńskiego lasu

  1. To nie są ślady tylko tropy. Ślady to odchody, odłupana kora, zgryzione drzewka i krzewy, rozryte podłoże (np. buchtowiska dzików).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.