Czy w beczkach i mauzerach przy ul. Bielańskiej znajdowały się substancje niebezpieczne?

Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wyniki ekspertyzy substancji odkrytych w beczkach i mauzerach składowanych na terenie przy ul. Bielańskiej 53 poznamy dopiero w połowie grudnia. O sprawie tysięcy litrów niezidentyfikowanych płynów zmagazynowanych między Uniwersytetem Mikołaja Kopernika a Motoareną napisaliśmy po raz pierwszy w sierpniu.

Zebrany przez Prokuraturę Toruń Centrum-Zachód materiał dowodowy pozwolił powołać biegłego, który określi zawartość co najmniej 100 pojemników typu Mauzer o pojemności 1 tys. litrów każdy oraz co najmniej 80 sztuk blaszanych beczek o pojemności 200 litrów każda.

– W połowie grudnia otrzymamy informacje dotyczące zawartości wspomnianych pojemników – mówi prokurator Andrzej Kukawski, Rzecznik Prasowy Prokuratora Okręgowego w Toruniu. – Opinia ta posłuży kolejnemu biegłemu określić, jakie zagrożenie dla środowiska niosły owe substancje.

Informacje o gromadzonych za wysokim betonowym ogrodzeniem blaszanych beczkach i Mauzerach otrzymaliśmy od naszych czytelników. O odkrytym składowisku szerzej pisaliśmy tutaj:

https://www.tylkotorun.pl/ogromne-nielegalne-skladowisko-odpadow-niebezpiecznych-na-bielanach-mozemy-mowic-o-silnym-promieniowaniu/

Tagged