Czy w Toruniu powstaną Centralne Place Zabaw? Wiemy, jak mogłyby wyglądać

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

W Toruniu trwają konsultacje społeczne związane z placami zabaw. Jaka jest koncepcja ich utworzenia? Jak mogłyby wyglądać? Dotarliśmy do szczegółów projektu.

Koncepcja Centralnych Placów Zabaw zakłada stworzenie miejsc, które chętnie będą odwiedzać mieszkańcy Torunia i okolic. Zainteresowanie ma budzić szereg atrakcji, których nie doświadczymy na tradycyjnych placach. Kluczową różnicą ma być rozmiar.

– Pomysł zakłada stworzenie kilku placów zabaw o zasięgu ponadosiedlowym. Na wielkopowierzchniowym placu stanęłyby atrakcje dla dzieci w różnym wieku – informuje członek Rady Miasta, Bartłomiej Jóźwiak, pomysłodawca projektu.

Z uwagi na rozmiar, CPZ mogłyby powstać tylko na rozległym terenie. Ze strony radnego padły propozycje dwóch lokalizacji – lewobrzeża Wisły oraz osiedla Na Skarpie.

Place miałyby mieć charakter tematyczny, z motywem przewodnim, wyróżniającym dany obiekt na tle innych. W Toruniu istnieje już Piernikowe Miasteczko, które taką cechę spełnia, jednak jest za małe, a atrakcje, które zapewnia, są zbyt standardowe.

Podobne pomysły były realizowane już w innych miastach. CPZ istnieją już w Gdańsku, Warszawie, czy Wrocławiu. Zdaniem Jóźwiaka, taka koncepcja powinna przyjąć się również w Toruniu.

Inwestycja może nie zmieścić się w budżecie partycypacyjnym, więc nie wykluczone jest finansowanie z budżetu miasta lub pozyskanie środków z funduszy europejskich. Szczegóły projektu mają zostać poddane pod dyskusje podczas konsultacji społecznych.

1 thought on “Czy w Toruniu powstaną Centralne Place Zabaw? Wiemy, jak mogłyby wyglądać

  1. Bardzo dobry pomysł, w Toruniu większość placów wygląda tak samo, czas na zmiany. Miejmy nadzieję że i w innych dzielnicach się uda. Co do miejsca, to taki “szalony” pomysł żeby nie sprzedawać każdej wolnej działki developerom a teren wykorzystać na rekreację mieszkańców, np. tereny po działkach wzdłuż średnicówki…takich miejsc w Toruniu jest więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *