Czy w tym miejscu powinna się pojawić sygnalizacja świetlna? Tak twierdzi już pół tysiąca osób

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Na dzisiejszej sesji radny PiS Michał Jakubaszek złożył wniosek o instalację sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Przy Skarpie – w pobliżu skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja. Czy to dobry pomysł?

Skrzyżowanie ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja, czyli jeden z głównych dojazdów do osiedla Na Skarpie, to jeden z czarnych punktów na mapie Torunia. Często dochodzi tu do kolizji i wypadków. Co gorsze: z udziałem pieszych i rowerzystów. Kandydaci PiS do rady miasta postanowili to zmienić.

Dziś w ich imieniu wniosek do prezydenta Torunia o montaż jeszcze w tym roku sygnalizacji świetlnej przejściu dla pieszych na ul. Przy Skarpie przy skrzyżowaniu z ul. Konstytucji 3 Maja złożył radny PiS Michał Jakubaszek.

Jakubaszek zebrał pod tym wnioskiem ok. 500 podpisów mieszkańców.

– To świadczy o zdecydowanej potrzebie poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Z roku na rok coraz częściej w tej lokalizacji dochodzi do licznych wypadków i kolizji, stąd wniosek o instalację sygnalizacji jeszcze w tym roku – wskazuje radny PiS.

Jakubaszek wskazuje we wniosku, że przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej było projektowane w czasie mniejszego natężenia ruchu. “Tymczasem obecnie jest to droga użytkowana z dużo większą częstotliwością, niż w latach poprzednich. Instalacja sygnalizacji świetlnej, wzbudzanej m.in. przez pieszych i rowerzystów jest rozwiązaniem, które zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – pisze radny.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *