Czytaj PL znów w Toruniu. 12 e-booków do pobrania za darmo!

Kultura Polecamy
fot. materiały prasowe

Toruń po raz kolejny dołączył do tegorocznej edycji Czytaj PL i mogą upolować aż 12 darmowych e-booków, w tym m.in. książki Olgi Tokarczuk, Johna Flanagana i Remigiusza Mroza.

Czytaj PL to akcja promująca czytelnictwo. Jej uczestnicy przeczytali do tej pory ok. 180 tys. książek. 2 listopada w Toruniu pojawiły się po raz kolejny darmowe wypożyczalnie e-booków i akcja „Upoluj swoją książkę”.

REKLAMA

Co będzie można upolować? Do wyboru jest  12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 r. Wśród tytułów są „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize. „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i najlepszych biografii ostatnich lat.

Jest też coś dla miłośników kryminału – powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Na fanów literatury obyczajowej czeka „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a fantasy – pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Jak upolować darmowego e-booka lub audiobooka? Należy pobrać bezpłatną aplikację mobilną Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie trzeba zeskanować kod QR, który znajdziemy na plakacie akcji. Lokalizator wypożyczalni jest dostępny na stronie internetowej www.czytajPL.pl. Każdy, kto weźmie udział w akcji Czytaj PL, może zaprosić do niej kolejne pięć osób, by i one mogły cieszyć się lekturą.

Akcja Czytaj PL już po raz szósty organizowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com, a od ub.r. także przez Instytut Książki. Ta edycja potrwa do końca listopada.

Lista dostępnych książek:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys