Disney partnerem tegorocznego Bella Skyway Festival. Ruszyła sprzedaż biletów

Box1 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia. Po ubiegłorocznej samochodowej formie imprezy na płycie toruńskiego lotniska, tym razem wróci na starówkę. Będzie jednak biletowany. Sprzedaż wejściówek już ruszyła. Przy organizacji tegorocznego festiwalu światła miasto nawiązało współpracę z Disneyem.

Księżniczki Disneya będą motywem przewodnim 12. Bella Skyway Festival. Wydarzenie zapowiedzieli dziś wspólnie prezydent Torunia Michał Zaleski i dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej Krystian Kubjaczyk.

REKLAMA

– W tym roku wracamy do centrum miasta – zapowiedział prezydent Michał Zaleski. – Wracamy do źródeł, do początków. Wracamy z nawiązaniem nici porozumienia i mam nadzieję, że później wieloletniej współpracy z Disneyem. Księżniczki Disneya będą elementem przewodnim festiwalu światła.

Festiwal na Starym Mieście odbywał się będzie w trzech strefach. Choć póki co organizatorzy nie chcieli zdradzać zbyt wielu szczegółów, to wiemy, że najważniejszym punktem widowiska ma być budynek Collegium Maximum przy pl. Rapackiego, który przekształci się w pałac księżniczek Disneya. Tradycyjny pokaz na fasadzie budynku tym razem będzie jednak inny niż zazwyczaj.

– Pierwszy raz w naszej historii będziemy prezentować mapping na dwóch fasadach budynku. Również dwie pozostałe strony będą zagospodarowane światłem. Cały spektakl, który będzie tutaj pokazany, będzie powiązany ze wszystkich stron. Będą też dodatkowe elementy, które do tej pory nam nie towarzyszyły. Mapping będzie powiązany z pokazem fontann, ognia, dymu, świateł – wymieniał Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Mapping nosił będzie nazwę “Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci”. Jego realizacją zajmie się portugalska grupa Ocubo, czyli – według zapewnień organizatorów – jeden z najlepszych na świecie specjalistów od projekcji 3D. Za większością tegorocznych instalacji stać będą jednak polscy artyści. Kolejna ze stref znajdować się będzie w parku przy Dolinie Marzeń. Ma się tam znaleźć “zaczarowany ogród”.

W czasie festiwalu obowiązywać będą obostrzenia związane z trwającą wciąż pandemią. Z tego powodu aby obejrzeć świetlne atrakcje, trzeba będzie wcześniej zakupić bilet – ważny w konkretny dzień festiwalu, upoważniający do jednorazowego wstępu do każdej strefy.

– Chcemy zrobić strefy, do których wstęp będzie limitowany. Mamy na dzieję, że w sierpniu limity będą większe i większą liczbę osób do poszczególnych stref będziemy mogli wpuścić. Żeby zachować płynność i możliwość kontroli ilości osób, wprowadzamy symboliczne bilety, po 10 zł – dodawał Krystian Kubjaczyk.

Jeden bilet obowiązywał będzie na cały festiwal. Sprzedaż ruszyła dziś godz. o 12:00, na stronie internetowej organizatora. Zainteresowani z kupnem nie powinni czekać, bowiem liczba biletów jest ograniczona. Umowa z Disneyem póki co obowiązuje tylko na najbliższą edycję Bella Skyway Festival. Niewykluczone jednak, że w przyszłości współpraca będzie kontynuowana. Festiwal potrwa w tym roku pięć dni – od wtorku do soboty.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *