Dlaczego Młyn Wiedzy nie ma anglojęzycznej wersji strony www? Odpowiedź jest dość zaskakująca

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Piotr Lenkiewicz, radny Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek do prezydenta, żeby miejskie instytucje kultury uruchomiły także anglojęzyczne wersje strony internetowych. Dlaczego nie może tego zrobić w przypadku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Wniosek radnego pochodzi z początku lutego br. Piotr Lenkiewicz zwrócił w nim uwagę, że każdego roku do Torunia przyjeżdża coraz więcej turystów i jednym ze źródeł informacji o wydarzeniach w mieście mogłyby być dla nich serwisy www toruńskich instytucji kultury.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że w XXI wieku, w którym język angielski stanowi dla większości turystów naturalny sposób komunikacji, wiele z miejskich placówek kultury nie posiada przynajmniej tej wersji językowej swojej strony www – napisał radny.

Wśród nich wymienił m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Okazuje się, że wyjaśnienie, dlaczego akurat ta instytucja nie ma anglojęzycznej wersji strony www, jest zaskakujące.

“Zgodnie z umową o współfinansowanie realizacji w ramach Programu Operacyjnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 jest zobowiązane prowadzić działania jedynie o zasięgu regionalnym” – czytamy w odpowiedzi prezydenta Michała Zaleskiego.

Okazuje się, że Młyn Wiedzy nie może prowadzić kampanii promocyjnych o wymiarze ogólnopolskim i poza granicami kraju. Centrum w okresie trwałości projektu nie może promować się poza granicami województwa poprzez odpłatne formy reklamy.

“Dotyczy to możliwości naruszenia konkurencyjności na rynku europejskim” – czytamy w odpowiedzi prezydenta. “Dlatego też Centrum nie posiada wersji językowych strony internetowej. Dopiero w przypadku kontaktu ze strony osób spoza Polski udziela wszelkich niezbędnych informacji związanych z realizowaną ofertą edukacyjną również w języku obcym”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Dlaczego Młyn Wiedzy nie ma anglojęzycznej wersji strony www? Odpowiedź jest dość zaskakująca

  1. @Mieszkaniec, dlaczego uważasz, że to głupoty? Jeśli warunki dofinansowania zawierają zapis, że ma być zasięg regionalny przez X lat, to tak musi niestety być. Podobnie z dofinansowaniami na remonty dróg i brak możliwości np. zmiany lokalizacji przystanku (lub jego likwidacji, bo jednak niepotrzebny). Wytyczne jasno mówią o tym co można, a czego nie. Dają kasę, to narzucają warunki. Z każdym dofinansowaniem jest podobnie (środki unijne itp).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *