Dlaczego w tunelu pod pl. Daszyńskiego pali się więcej latarni w dzień niż w nocy? Mamy wyjaśnienie

Box2 Interwencje Wiadomości Wideo
fot. nadesłane

Nasz Czytelnik zwrócił nam uwagę na oświetlenie w tunelu drogowym pod pl. Daszyńskiego. – W ciągu dnia świecą się tam prawie wszystkie lampy, a wieczorem i w nocy co dziesiąta – zauważył.

Nasz Czytelnik czasami kilka razy dziennie pokonuje tunel pod pl. Daszyńskiego. Za każdym razem zwraca uwagę na oświetlenie w tym przejeździe. Raz świecą się wszystkie lampy, raz tylko wybrane.

REKLAMA

– W ciągu dnia świecą się tam prawie wszystkie lampy, a wieczorem i w nocy tylko co dziesiąta – wskazuje nasz Czytelnik. – Czy wszystko jest w porządku? Czy chodzi o jakieś oszczędności? Po co montowano tam tyle lamp, żeby w godzinach nocnych były one wyłączone?

Z tymi też pytaniami zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Tam dowiedzieliśmy się, że chodzi o olśnienie. W dzień kierowcy wyjeżdżający z nieoświetlonego tunelu mogliby być oślepieni przez słońce. W nocy zaś świeci się mniej latarni, żeby nie oślepiły one kierowców wjeżdżających z ciemności do tunelu.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *