Do Torunia przyjadą studenci z Chin. UMK zapewnia, że wie, co robić

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Uniwersytet Mikołaja Kopernika czeka na przyjazd kilkudziesięciu studentów z Chin. Do Polski wróciło już także kilku toruńskich studentów, którzy przebywali w Państwie Środka. Epidemia koronawirusa budzi niepokój, ale uczelnia zapewnia, że jest przygotowana.

W Chinach przebywało 10 osób z toruńskiego UMK. Część z nich już wróciła do kraju. Nikt z podróżnych nie odwiedzał miasta Wuhan, epicentrum koronawirusa. Wszyscy zostali poinformowani, co muszą teraz robić. Informacje o tym, co powinno wzbudzić zaniepokojenie, przekazano także dziekanatom. Na UMK w przyszłym semestrze będzie się kształcić 20 studentów z Chin. Żaden z nich nie pochodzi z Wuhan.

5 thoughts on “Do Torunia przyjadą studenci z Chin. UMK zapewnia, że wie, co robić

  1. To chyba jakiś żart. Czy nie można przesunąć przyjazdu tych studentów do czasu ustabilizowania się sytuacji. Jak można osoby będące potencjalnym źródłem niebezpiecznego wirusa umieszczać w akademikach w centrum miasta. Przecież oni mogą zarażać zanim sami będą mieli objawy choroby. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne sprowadzenie wirusa do miasta?

  2. Po co ten niepokój! Czy ktoś widział kiedyś jakiegoś wirusa gołym okiem? Nie? – no właśnie. Czego profesorowie na UMK nie widzą swoimi mądrymi oczami, to nie istnieje. Co innego konkretna kasa za chińskich studentów. Banknoty, cyfry na koncie widać bardzo dobrze i jak korzystnie wpływają na samopoczucie toruńskich naukowców z powołania! Nie ma takiej siły, która by skłoniła szanowne profesorskie grono do rezygnacji z dodatkowego zarobku. Bezpieczeństwo studentów? Bezpieczeństwo miasta? Kto by się tym przejmował! Gdyby co – oni są przygotowani – maseczki o najwyższym stopniu ochrony, kombinezony, a gdyby źle szło – szybki wyjazd. Może władze miasta zainteresowałyby się tą beztroską (pomimo towarzyskich powiązań)?

  3. Dziś podczas spaceru ul. Mickiewicza minąłem Chińczyka bez maski, który kaszlał w moja stronę. Jak tu żyć Panie Tretynie?

  4. Jeżeli GIS ostrzega przed gorączka po kontakcie z osobami z Chin to musi być coś na rzeczy. I nie ma tu znaczenia czy osoby te pochodzą z Wuhan czy nie, ponieważ na chwilę obecną epidemia jest już w Pekinie, Szanghaju i Hong Kongu. Panie Rektorze, w jaki spsób UMK jest przygotowany na przyjazd tych studentów? Proszę o konkrety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *