Dziś miejska wigilia. Będzie sporo atrakcji, ale też utrudnienia w ruchu na starówce

Kultura Polecamy Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

21 grudnia (piątek) podczas tradycyjnej miejskiej wigilii na Rynku Nowomiejskim mieszkańcy Torunia spotkają się z przedstawicielami władz miasta. Nie zabraknie też Świętego Mikołaja. Przyjedzie do Torunia aż z Laponii.

Miejska wigilia na Rynku Nowomiejskim to już tradycja. Jest okazją do spotkania, rozmów i podzielenia się opłatkiem torunian między sobą, a także z przedstawicielami toruńskich władz.

REKLAMA

Tegoroczne spotkanie zaplanowano 21 grudnia (piątek). Rozpocznie się ono o godz. 16. Z tej okazji przygotowano bogaty program. Będzie można posłuchać kolęd przy szopce bożonarodzeniowej. Na uczestników będzie też czekać ok. 2 tys. porcji wigilijnego poczęstunku w postaci tradycyjnych potraw.

Najmłodsi otrzymają zaś słodkie upominki. Urząd miasta rozda ok. 1,5 tys. paczek z prezentami. Na miejskiej wigilii nie zabraknie też Świętego Mikołaja – przyjedzie do grodu Kopernika aż z Laponii.

Podczas wigilii zostanie zainaugurowany cykl koncertów kolęd przy szopce bożonarodzeniowej. Tego dnia o godz. 17 kolędować będą laureatki plebiscytu Scena Jest Wasza: Julia i Laura Jeżewskie oraz aktorzy Teatru Muzycznego, “Mała Rewia” oraz Ryszard Pietraszyński z zespołem.

Obejrzymy też spektakl Teatru Objazdowego Pomarańczowy Cylinder pod tytułem „Św. Mikołaj istnieje”. Tradycyjne spotkanie wigilijne z mieszkańcami organizowane jest wspólnie z harcerzami Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP Hufiec Toruń.

Uwaga, w związku z miejską wigilią pojawiły się zmiany w ruchu w obrębie Rynku Nowomiejskiego. Od godz. 7 do 22 ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodowego od strony zachodniej pierzei – od wysokości ul. Prostej. Nie będzie możliwości przejazdu również od strony północnej pierzei Rynku Nowomiejskiego. Dla ruchu będzie otwarta południowa i wschodnia strona rynku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *