Do Torunia trafi 20 psów ze schroniska w Radysach. Miasto zaangażowało się w akcję pomocową

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu i gmina miasta Toruń postanowiło pomoc w akcji ratowania zwierzaków ze schroniska w Radysach. Podopieczni mazurskiej placówki byli przetrzymywani w fatalnych warunkach.

Akcję ratowania psów ze schroniska w Radysach zainicjowało Stowarzyszenie Pogotowie dla Zwierząt. W czerwcu na terenie schroniska znaleziono 10 nieżywych psów. Po interwencji okazało się, że aż 70 czworonogów musiało zostać przetransportowanych do lecznic weterynaryjnych ze względu na bardzo zły stan zdrowia, często zagrażający życiu. Właściciel schroniska i jego syn zostali już aresztowali w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami. Śledztwo zostało także wszczęte przeciwko wojewódzkiemu lekarzowi weterynarii za nierzetelne sprawowanie kontroli.

Wolontariusze robią, co w ich mocy, żeby pomóc zwierzakom, ale na miejscu pozostało ich jeszcze ponad 1 tys. Pomoc zaoferował m.in. Rafał Trzaskowski. W akcję ratowania psów włączyło się wiele samorządów i organizacji z całej Polski. W sprawę zaangażowało się także toruńskie schronisko i gmina miasta Toruń. Placówka na ul. Przybyszewskiego przyjmie już niedługo 20 psów. Toruńska fundacja “Najlepszy przyjaciel” zapewni zwierzętom wyżywienie, a ich socjalizacją i poszukiwaniem nowych domów zajmą się wolontariusze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *