Dobre występy zawodników UMK w sportach wodnych

Box1 Sport Wiadomości
fot. J.Kowacic/PZTW

Reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zanotowali zadowalające wyniki podczas Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym i III Pucharu Świata w wioślarstwie.

Podczas 2021 World Rowing Cup III we włoskiej Sabaudii dwójka podwójna w składzie z Mirosławem Ziętarskim – studentem Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – w finale A pewnie wygrała uzyskując bardzo dobry rezultat: 06:06:50. Wioślarze szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, zostawiając za sobą reprezentację Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Włoskie regaty okazały się szczęśliwe również dla Katarzyny Zillmann, studentki socjologii, która wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Sajdak zdobyła brązowy medal, wyprzedzając osadę Holandii o jedną setną sekundy. Równie udany występ zaliczył student UMK i uczestnik programu Kariera Dwutorowa Fabian Barański, który w czwórce podwójnej zajął 4. miejsce.

Choć nie medalowy, jednak bardzo udany start ma za sobą również Julia Walczak – studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. W organizowanych 3-6 czerwca Mistrzostwach Europy w Poznaniu w sprincie kajakowym zajęła wraz z Magdą Stanny wysokie 4. miejsce w kategorii C2-500.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *