Dobromir Sośnierz: Nie może być tak, że Parlament Europejski rozpycha się w sprawach, które nie należą do jego kompetencji [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

We wtorek 10 grudnia odbyło się spotkanie z Dobromirem Sośnierzem. Poseł Konfederacji odwiedził Toruń w ramach swojej trasy po Polsce.

Dobromir Sośnierz skupił uwagę na kwestiach regulacji przez europejskie instytucje spraw wewnętrznych krajów członkowskich UE. Chodzi tu o sprawy związane z systemem edukacji, zwłaszcza w kontekście projektu ustawy “Stop pedofilii”.

REKLAMA

– Nie może być tak, że Parlament Europejski rozpycha się w sprawach, które nie należą do jego kompetencji – uważa. –  PE sam uchwalił w 2013 roku rezolucję, w której stwierdza, że polityka edukacyjna jest domeną wyłącznie państw członkowskich, a Unia nie ma nic do gadania. A tymczasem, na tak wczesnym etapie projektu chce nas pouczać.

Poseł zaznaczył jednocześnie, że sam z projektem nie do końca się zgadza, ale stanowisko PE budzi jego zastrzeżenia.

– Nie jestem zwolennikiem projektu Stop Pedofilii, przynajmniej w takiej formie. Jeśli intencją twórców było to, co twierdzą, że było, czyli zatrzymanie propagandy, to co najmniej nieszczęśliwie to zredagowali. 

Jego zdaniem PE przekracza swoje kompetencje również w innych sferach polityki.

– Parlament Europejski powołuje się na różne dokumenty, które nas nie obowiązują – podkreśla poseł Konfederacji. – Wzywa nas np. do tego, żebyśmy w końcu wprowadzili standardy WHO. Nie zobowiązywaliśmy się nigdy, że będziemy takie standardy wprowadzać. To nie jest dokument przyjęty przez Unię Europejską jako oficjalny. Nie mamy takiego obowiązku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *