Dobry początek zawodów w Tokio dla toruńskich wioślarzy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wszystkie trzy osady wioślarskie, które wzięły udział w eliminacjach podczas Igrzysk w Tokio, dostały się do dalszych zmagań. Wśród nich są zawodnicy toruńskiego AZS UMK: Katarzyna Zillmann oraz Mirosław Ziętarski.

Najpierw na wody wypłynęły dwójki podwójne mężczyzn. W tej konkurencji wraz z Mirosławem Ziętarskim płynął Mateusz Biskup. Polacy wygrali swój kwalifikacyjny wyścig, uzyskując rezultat 6:11.22 i wyprzedzając Szwajcarów o dwie setne sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się Nowa Zelandia, zaś stawkę zamknęli Irlandczycy, którzy jako jedyni z biorących udział w tej rywalizacji nie awansowali bezpośrednio do półfinału. Ten ma się odbyć w dwóch turach w poniedziałek o 3:40 i 3:50. Wiadomo już, że wśród półfinalistów są również Francuzi, Brytyjczycy, Holendrzy (osiągnęli w swoich eliminacjach rekord olimpijski: 6:08.38), Rumuni, Chińczycy, Szwajcarzy, Nowozelandczycy oraz olimpijczycy z Rosji (z powodu afery dopingowej nie mogą występować pod własną flagą). Pełny skład półfinałów oraz podział grup będziemy znali po weekendowych repasażach.

REKLAMA

Katarzyna Zillman rywalizowała w czwórce podwójnej kobiet wraz z Agnieszką Kobus – Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Sajdak. Załoga zajęła w swoim biegu kwalifikacyjnym 2 miejsce, które daje bezpośredni awans do medalowego finału. Dziewczyny uzyskały czas 6:18.62, lepsze o 4,3 sekundy były tylko Chinki. Walka o medale odbędzie się we wtorek o 3:10, wiadomo że oprócz Polski i Chin wystąpią w nim reprezentacje Niemiec i Holandii.

Do finału olimpijskiego w Tokio awansowała też czwórka podwójna mężczyzn (popłynie w nim we wtorek o 2.58), która wygrała swój bieg eliminacyjny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *