Dołącz do reprezentacji Polski w lekkiej atletyce weteranów!

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay.com

Rejestracja do udziału w Halowych Mistrzostwach Świata  w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2019 potrwa do 29 stycznia.

Od 24 do 30 marca w hali Toruń Arena odbędą się 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters. To zawody dla weteranów, powyżej 35. roku życia. Swój przyjazd zapowiedzieli zawodnicy z całego świata, ze wszystkich kontynentów.  

REKLAMA

W zawodach może wziąć udział każdy, kto ukończył 35. rok życia (do dnia rozpoczęcia zawodów). Konkurs ma charakter otwarty. Organizatorom zależy na jak najliczniejszym udziale torunian. Kadra Polski, która wystąpi w zawodach w hali Toruń Arena, będzie liczyła ok. 1000 osób!

Już teraz do reprezentacji zgłosiło się wielu zawodników z naszego województwa. Polskę reprezentować będzie też co najmniej kilkunastu olimpijczyków: Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski, multimedalista mistrzostw świata i Europy w chodzie, były rekordzista świata), Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), Władysław Kozakiewicz (mistrz olimpijski w skoku o tyczce, były rekordzista świata), Urszula Kielan (wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż), Sebastian Chmara (były halowy mistrz świata i Europy w siedmioboju) czy Wanda Panfil (jedyna polska mistrzyni świata seniorów w maratonie).

Prócz konkurencji rozgrywanych w hali w programie zawodów zaplanowano również rywalizację na świeżym powietrzu. Torunianie będą więc mogli obserwować półmaraton oraz bieg na 10 km. Odbędą się również biegi przełajowe na 6 i 8 km (start w poszczególnych konkurencjach uzależniony będzie od wieku). Również na stadionie będą rozgrywane konkurencje rzutowe.

W poniedziałek i wtorek (21-22 stycznia) w hali Toruń Arena o godz. 17 zaplanowano bezpłatne otwarte treningi dla wszystkich chętnych. Będzie też możliwość zasięgnięcia informacji o warunkach wzięcia udziału w zawodach mistrzostw świata jako reprezentant Polski.  

Zawody będą z pewnością gratką dla kibiców. Do Torunia przyjadą między innymi: Wanda Panfil, Robert Korzeniowski i Paweł Czapiewski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *