Dom kultury na Bydgoskim Przedmieściu potrzebuje pomocy!

Kultura Polecamy
fot. strona facebookowa domu kultury na Bydgoskim

„Podaruj Domkultury! na święta” – pod takim hasłem odbędzie się akcja pomocy na rzecz domu kultury na Bydgoskim Przedmieściu. Wyjątkowemu miejscu, w którym kreatywnie czas spędzają młodzież i seniorzy, brakuje pieniędzy, by przetrwać najbliższe miesiące.

W niedzielę 9 grudnia o godz. 18 w klubie Lizard King przy ul. Kopernika odbędzie się koncert na rzecz placówki. Symboliczne cegiełki, będące biletami wstępu, nabyć można za 25 zł. Na scenie dla przyjaciół domu kultury zagra Tomasz Organek i Mariusz Lubomski.

REKLAMA

– Wyjątkowe miejsce – Domkultury! na Bydgoskim Przedmieściu pilnie potrzebuje pieniędzy na dalszą działalność – apelują organizatorzy wydarzenia. – Potrzebne są środki m.in. na opłacenie ogrzewania, czynszu i mediów. Miejska dotacja pokrywa jedynie część kosztów utrzymania społecznego domu kultury. Ta wyjątkowa, działająca społecznie placówka pełni rolę miejsca warsztatowego dla dzieci i młodzieży, ale także seniorów. Mieści się tu świetlica, w której można się wspólnie pobawić, odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach m.in. ceramiki, street dance’u, angielskiego, czy razem wyjść do kina. Cyklicznie odbywają się także warsztaty komputerowe oraz język angielski dla seniorów.

Dom kultury na Bydgoskim Przedmieściu to także miejsce wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych dla wszystkich mieszkańców Torunia. Ze świetlicy korzysta regularnie ok. 100 dzieci w wieku szkolnym oraz 50 seniorów.

Podczas akcji „Podaruj Domkultury! na święta” oprócz koncertu odbędzie się również licytacja przedmiotów przekazanych przez artystów i instytucje kultury.

– Przewidziano również możliwość licytacji dla osób, które tego dnia nie mogą pojawić się na aukcji – podkreślają organizatorzy. – Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem e-mail: utu.fundacja@gmail.com. Dodatkowo, podczas wydarzenia będzie czynny sklepik z różnymi artefaktami, które nie zmieszczą się w programie sprzedaży.

Szczegóły: Wydarzenie „Podaruj Domkultury! na święta” na Facebooku.

Tagged