Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu przejdzie metamorfozę. Możesz w tym pomóc!

Box2 Wiadomości
Fot. Facebook Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście

Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu przejdzie remont. O swoich planach przedstawiciele placówki poinformowali na portalu Facebook. Zaapelowali również o pomoc do wszystkich, którzy mają zbędne materiały budowlane.

– Skończyły się ferie, podejmujemy się więc kolejnych działań. Tym razem odświeżymy nasze wnętrza – zapowiada Katarzyna Jankowska, z fundacji UTU, prowadzącej DK. – Swoją pomoc zaoferowali nam już przyjaciele, mający wiedzę i doświadczenie w pracach modernizacyjnych. Dzięki ich zaangażowaniu nie poniesiemy kosztów remontu. Opłacimy tylko zakup materiałów. Część rzeczy mamy już zgromadzonych, ponieważ wiedzieliśmy, że prędzej, czy później zmiany będą nas czekać.

Do 24 marca rozstrzygnięty zostanie konkurs na dofinansowanie osiedlowych domów kultury. Pieniądze z miejskiej kasy na konto placówek, których wnioski zostają zaakceptowane, wpłyną pod koniec pierwszego kwartału roku. Do tej pory prowadzący domy muszą finansować się ze środków własnych.

Przedstawiciele Domu Kultury na Bydgoskim Przedmieściu apelują więc do swoich przyjaciół o pomoc w przeprowadzeniu remontu.  

– W związku z naszą nietęgą sytuacją finansową staramy się zrobić to w miarę „bezkosztowo” – dodają. – Zwracamy się do mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia i całego Torunia z apelem – być może ktoś dysponuje produktami, materiałami, których ma nadmiar lub nie są one już potrzebne? Biała farba wewnętrzna, ceresit, szpachla – tego brakuje nam najbardziej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi założeniami, nowego otwarcia Domu dokonamy już 4 lutego!

Placówkę wesprzeć można również drobnymi datkami: www.dkbydgoskie.wordpress.com/wsparcie

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *