Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu z miejskim dofinansowaniem! Co z pozostałymi placówkami?

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Urząd Miasta Torunia ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych w roku 2019 w zakresie prowadzenia lokalnych miejsc spotkań i aktywności dla mieszkańców Torunia. Część pierwsza zadania dotyczyła osiedli Bielawy, Bydgoskie Przedmieście i Czerniewice.

W konkursie wystartowały cztery organizacje: Fabryka UTU, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Toruń-Czerniewice, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Fundacja „Wyrównać Szanse”. Z uwagi na niezgodność z regulaminem konkursu, ostatni z podmiotów dofinansowania nie uzyskał.

Wyniki konkursu opublikowane zostały w czwartek 28 lutego. DomKultury! Bydgoskie Przedmieście, prowadzony przez Fabrykę UTU, na swoje działania w 2019 r. otrzymał 160 tys. zł. Suma ta jest niższa od wnioskowanej o 10 tys. zł.

Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej Toruń – Czerniewice, na Prowadzenie Osiedlowego Ośrodka Integracji Dzieci, Młodzieży, Seniorów i Osób Niepełnosprawnych przyznano kwotę 80 tys. zł. Dokładnie o takie środki przedstawiciele stowarzyszenia wnioskowali.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na wspieranie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, dzięki wsparciu miasta, przeznaczyć może 70 tys. zł. W składanym dokumencie parafia wnioskowała o sumę 92,5 tys. zł.

Poza dofinansowaniem z budżetu miasta, Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu pod koniec lutego otrzymał także wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 70 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *