Dożynki wojewódzkie. W Muzeum Etnograficznym będzie kiermasz produktów regionalnych

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Toruń będzie gospodarzem tegorocznych dożynek wojewódzkich. Jedną z części programu będą zaplanowane na oba dni imprezy wydarzenia w Muzeum Etnograficznym. W planach pokazy zanikających zawodów i rękodzielnictwa, a także przegląd kapel ludowych i kiermasz regionalnych produktów.

Szerzej o programie wojewódzkich dożynek pisaliśmy już wcześniej. Teraz wiemy już nieco więcej na temat wydarzeń w toruńskim Muzeum Etnograficznym. Goście będą mogli przyjrzeć się tradycyjnej sztuce wyrabiania naczyń na kole w warsztacie garncarskim, praniu ręcznemu na tarze oraz młóceniu cepem. Odbędzie się też pokaz wyrabiania masła. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem i kiermaszu regionalnego jedzenia.

Do Muzeum Etnograficznego będzie można zajrzeć w sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) od godz. 10:00. Z kolei w godz. 14:00 – 18:30 trwać będzie przegląd kapel folklorystycznych z całego regionu. Wystąpią m.in. Łubianioki z Łubianki, Polskie Kwiaty z Chełmży, zespół ludowy Harmonia z Górska czy folkowo-biesiadna Kapela Toruniacy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.