Dramat na pasach. Potrącili starszą kobietę i uciekli [FILM+ZDJĘCIA]

112 Box2
Fot. KMP Toruń

Toruńska policja w dalszym ciągu poszukuje sprawców tragicznego wypadku, do którego doszło 22 sierpnia na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Matejki. Ich wizerunek uwieczniły kamery monitoringu.

W miniony czwartek o godz. 12.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Matejki rowerzysta potrącił prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 86-letnią kobietę.

-Kierujący rowerem jechał po przejściu dla pieszych, a na kierownicy roweru przewoził innego mężczyznę – informuje kom. Marta Nawrocka z KMP Toruń. – W wyniku zderzenia z rowerem 86-latka trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, następnego dnia, zmarła. Sprawca potrącenia wraz z pasażerem odjechali z miejsca zdarzenia. 

Policjanci dotarli do zapisów z kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały przedmiotowe zdarzenie. 

Osoby, które rozpoznają mężczyzn jadących rowerem widocznych na załączonych zdjęciach lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami – osobiście: w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście, ul. PCK 2 lub telefonicznie pod numerem: (56) 641 24 52, (56) 641 24 30 lub 112.  

11 thoughts on “Dramat na pasach. Potrącili starszą kobietę i uciekli [FILM+ZDJĘCIA]

  1. Skoro jechali na rowerze miejskim, to czy kamery monitoringu nie mogą uchwycić w którym miejscu rower został oddany? Następnie można zobaczyć w systemie Torvelo na kogo był zarejestrowany przejazd i ustalenie tych osób powinno być szybsze.

  2. Na tym, i nie tylko, przejściu dla pieszych rowerzyści w ogóle nie schodzą z rowerów. Pędzą między pieszymi, a światło zielone działa bardzo krótko. Największym zagrożeniem są spasione, opancerzone byczki i wyliniałe byki, wyglądające jak plemniki w kaskach. Pora, by policja zaczęła wyłapywać i karać za jazdę po przejściach bez przejazdów i chodnikach.

    1. Myślę, że to nie rowerzyści zabijają na przejściach, a kierujący pojazdami – zapasieni i bez mózgu. W tym wypadku w skutek nieszczęśliwego zbiegu wypadków stało się tak, że szeroko opisywany temat o rowerzystach jako ofiarach stał się nieaktualny. Za sprawą dwóch debili prawdopodobnie z Bydgoskiego, którzy nie dość, że niezgodnie z przepisami korzystali z roweru to jeszcze jadąc również niezgodnie z przepisami po przejściu dla pieszych staranowali śp. staruszkę. Nie wsadzałbym wszystkich do jednego worka. Jeżdżę rowerem i samochodem każdy pojazd w ręku idioty staje się niebezpiecznym narzędziem.

      1. Nie mówiąc o tym przypadku.ja też jeżdżę rowerem i samochodem.i wiem że każdy popełnia błędy. Dodam głupie myślenie rowerzystow czy pieszych mam pierwszeństwo jade czy wchodze.

  3. Przecież ten system rowerowy miał tak działać że bez problemu znajdziecie na kogo jest zarejestrowany rower. Tak to było opisane jak powstawało torvelo. A teraz się okazuje że jest inaczej. A może rower został skradziony i dlatego jest problem z identyfikacja??

    1. Na miano rowerzystów oni z pewnością nie zasługują. Poza tym czy prawo dopuszcza taki sposób korzystania z roweru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.