Dramatyczne zdarzenia na lotnisku. Auto staranowało bramę i wjechało w samolot [FOTO + WIDEO]

Box2

Auto sforsowało bramę wjazdową na płytę toruńskiego lotniska i zderzyło się ze startującym samolotem, a w tym samym czasie zaginęło dwóch spadochroniarzy, którzy wyskoczyli z innego samolotu – to scenariusz ćwiczeń toruńskich służb i Aeroklubu Pomorskiego.

Dziś przed południem odbyły się wspólne ćwiczenia toruńskich służb i Aeroklubu Pomorskiego na toruńskim lotnisku. Głównym celem tej akcji było doskonalenie umiejętności w dziedzinie organizacji i prowadzenia wspólnych akcji policji i innych służb.

– Ok. godz. 10 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o sforsowaniu bramy wjazdowej na płytę lotniska i uderzeniu pojazdu w startujący samolot. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca. Chwilę później do dyżurnego zadzwonił świadek, który spacerując z psem po pobliskim lesie, zauważył jak do hangarów wbiega zakrwawiona osoba – tak scenariusz ćwiczeń opisuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Dalszy scenariusz zakładał poszukiwanie spadochroniarzy, którzy w tym samym czasie wyskoczyli nad lotniskiem z innego samolotu i zaginęli w okolicy. Policjanci po chwili zatrzymali uciekiniera, który sforsował bramę i zabezpieczali działania strażaków i ratowników medycznych. Mundurowi zajęli się także ustalaniem okoliczności i świadków tego zdarzenia.

Zadaniem dzisiejszych wydarzeń – jak informuje policja – było sprawdzenie reakcji, komunikacji wzajemnej koordynacji wszystkich służb odpowiedzialnych za życie, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Ćwiczenia miały za zadanie ocenę wspólnych działań na wypadek sytuacji kryzysowej. Przyjętym dzisiaj scenariuszem był wypadek w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Dramatyczne zdarzenia na lotnisku. Auto staranowało bramę i wjechało w samolot [FOTO + WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *