Duda: dzięki decyzjom rządu relatywnie mało zachorowań

Wiadomości
fot. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej / prezydent.pl

Stosunkowo niska liczba zachorowań i zgonów na COVID-19 w Polsce to efekt szybkich decyzji rządu i dyscypliny w społeczeństwie, które dostosowało się do restrykcji – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent, który wziął w piątek udział w kolejnej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku, zwrócił uwagę na szybkie decyzje premiera, ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego o zakazie zgromadzeń, zamknięciu szkół i lokali usługowych wobec pandemii koronawirusa.

Według prezydenta – pytanego, czy dostrzega błędy w działaniach państwa wobec epidemii – te działania “przede wszystkim spowodowały to, że w stosunku do innych krajów liczba zachorowań w Polsce, a także liczba zgonów spowodowanych koronawirusem jest relatywnie w stosunku do innych krajów nieporównywalnie mniejsza”.

Duda podkreślił, że mniejsza liczba zachorowań to efekt szybko wprowadzonych restrykcji, a także dyscypliny w społeczeństwie, które dostosowało się do obostrzeń; choć – przyznał prezydent – “jeszcze nie doszło do zupełnego wypłaszczenia się krzywej zachorowań i jej spadku”.(PAP)

autor: Jakub Borowski

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *