Duże zainteresowanie służbą w WOT. “Wzrosło od czasu inwazji Rosji na Ukrainę” [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Za nami drugie w tym roku wcielenie ochotników do służby w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W piątek 11 marca zgłosiło się aż 140 ochotników. Zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej nigdy nie było tak duże.

8. K-PBOT podkreśla, że wybuch wojny na Ukrainie znacząco zwiększył liczbę chętnych do wstąpienia w jej szeregi.

To, co dzieje się po 24 lutego przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, to niezwykle motywujące, że tyle osób chce służyć w WOT i zdobyć doświadczenie wojskowe. Mam 3 razy więcej telefonów z pytaniami o służbę – mówi kpr. Dawid Graczyk, rekruter 8 K-PBOT. – Chętnych jest tyle, że już dziś moglibyśmy ukompletować pół batalionu.

Na ten rok przewidziane były jeszcze trzy szkolenia podstawowe i wyrównawcze, ale dowódcy – biorąc pod uwagę liczbę chętnych – analizują możliwości przeprowadzenia dodatkowych szkoleń.

Tak duże zainteresowanie spowodowało przyspieszenie prac nad utworzeniem 84. batalionu lekkiej piechoty we Włocławku – informuje por. Paweł Banasiak, oficer prasowy 8. K-PBOT. –  K-PBOT ma w swoim stałym rejonie odpowiedzialności 382 km odcinek Wisły. To najwięcej spośród brygad OT w kraju. Do tego znajduje się na nim obiekt infrastruktury krytycznej – jedyna zapora na Wiśle w Polsce.

Nowicjusze z Torunia i okolic, którzy brali udział w ostatnim wcieleniu, przysięgę wojskową będą składać już 26 marca.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.