Dwa złota w pływaniu dla Natalii Krymow

Box2 Sport Wiadomości
fot. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

W Poznaniu odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu. Dwa złote medale zdobyła studentka pierwszego roku psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Natalia Krymow, startująca na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym.

Zawodnicy startowali na dystansach 25, 50 i 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz w sztafetach. Reprezentantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Natalia Krymow rywalizowała o tytuł mistrzyni Polski, startując na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym. W klasyfikacji drużynowej ekipa toruńskiego uniwersytetu uplasowała się na 8 miejscu.

REKLAMA

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. W tym roku na poznańskich Termach gościem specjalnym był Krzysztof Paterka, paraolimpijczyk, reprezentant Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 r w Londynie, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.