“Dwa znicze przy kamienicy”. Czy na starówce doszło do morderstwa?

112 Box2 Polecamy
Fot. Łukasz Piecyk

W nocy z 15 na 16 marca, pod jednym z punktów gastronomicznych na toruńskiej starówce, doszło do bójki. Uczestnik zdarzenia został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. O finale tragicznej napaści jako pierwsze poinformowały „Nowości”.

Do zdarzenia miało dojść przed „Zahir Kebabem” przy ul. Chełmińskiej. Przy kamienicy palą się znicze. Jak donosi toruński dziennik, dwoje mężczyzn pokłóciło się o wolne miejsce w lokalu. Zaczęli się szarpać, a następnie, już na zewnątrz, doszło do bójki. Jednego z poszkodowanych zabrała karetka. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Fot. Łukasz Piecyk

Szczegółowych informacji próbowaliśmy dowiedzieć się u rzecznika Prokuratury Okręgowej w Toruniu, prok. Andrzeja Kukawskiego. Jednak te przekazane zostaną dopiero w poniedziałek.

Od komentarza wstrzymuje się także toruńska policja.

To kolejne tego typu zdarzenie na ul. Chełmińskiej. W wielkanocny poniedziałek 17 kwietnia 2017 r. ok. godz. 4.20, przy jednym ze sklepów monopolowych, doszło do awantury z udziałem kilkunastu osób. Jedna z nich w wyniku szarpaniny dźgnięta została nożem. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymany został 19-letni wówczas Miłosz P. oraz 21-letni Robert S. Prokuratura postawiła P. zarzut usiłowania zabójstwa oraz posiadania narkotyków. S. odpowiadał za groźby karalne.

W grudniu 2018 r. przed Sądem Okręgowym w Toruniu zapadł w tej sprawie wyrok. Miłosz P. skazany został na 11 lat pozbawienia wolności, jego starszy kolega na 12 miesięcy więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *