Dwie linie autobusowe dla JAR-u. “Dlaczego tak mało?”

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Od 1 listopada na JAR będzie docierać więcej autobusów. Trasa “dziesiątki” zostanie wydłużona do ul. Strobanda. Na osiedle wjedzie także linia autobusowa nr 20.

Te zmiany zostały zapowiedziane kilka tygodni temu. Od 1 listopada trasa linii autobusowej nr 10 zostanie wydłużona do ul. Strobanda. Do tej pory pojazdy MZK dojeżdżały tylko do pętli przy ul. Hubego.

Ponadto na osiedle JAR wjadą autobusy linii nr 20, które do tej pory dojeżdżały tylko do pętli na osiedlu Koniuchy. Te pojazdy także będą dojeżdżać do ul. Strobanda. Na nowej pętli powstaną trzy tymczasowe perony autobusowe.

Obie linie – nr 10 i 20 – będą kursować z częstotliwością od 12 minut w godzinach szczytu do 20 minut w godzinach wieczornych i w dni wolne.

Co na to mieszkańcy JAR-u? Jeden z naszych Czytelników mieszkający na tym osiedlu zwraca uwagę, że linie nr 10 i 20 poruszają się na podobnych trasach i umożliwiają np. przesiadanie się do innych linii na al. Solidarności.

– Przydałyby się jednak bezpośrednie połączenia np. z Rubinkowem czy Skarpą – zauważa mieszkaniec ul. Watzenrodego. – Ile można się przesiadać?

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys