Dwóch mężczyzn wybiło szybę w Domu Mieszczańskim

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj wieczorem dwóch mężczyzn przechodzących ul. Podmurną uszkodziło szybę w drzwiach prowadzących do Domu Mieszczańskiego. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy, odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Zgłoszenie o zdarzeniu policja otrzymała wczoraj około 19:00. Zgłaszająca usłyszała brzęk tłuczonego szkła i zobaczyła oddalających się mężczyzn. Jeden ze świadków poszedł za nimi i za pośrednictwem znajomej informował jak wyglądają i gdzie się przemieszczają. 

Sprawcy byli pijani i zaczepiali przypadkowych przechodniów. Zostali zatrzymani przy ul. Szerokiej. Byli to 32-letni mieszkaniec toruńskiego osiedla Jakubskie Przedmieście-Mokre oraz 35-latek z Chełmży. Badanie trzeźwości wykazało u nich ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W toku postępowania ustalono, że do uszkodzenia doszło w wyniku rzucenia w szybę puszką z piwem przez jednego z mężczyzn. Koszty naprawy strat wyniosą nawet kilkaset złotych.  Wiadomo już że dokonał tego młodszy z mężczyzn. Teraz odpowie za zniszczenie mienia, za co może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *