Dwóch zawodników Energi Toruń kończy karierę sportową

Box2 Sport Wiadomości
fot. archiwum

Hokeiści Energi Toruń, Jarosław Dołęga oraz Bartosz Skólmowski, podjęli decyzję o zakończeniu swojej kariery sportowej.

Jarosław Dołęga, grający na pozycji napastnika, jest wychowankiem toruńskiego klubu. W nim zaczynał swoją przygodę z hokejem i to właśnie w barwach tej drużyny spędził najwięcej lat w Polskiej Hokej Lidze (najpierw w 2001, przed rocznym przejściem do Sosnowca, a następnie w latach 2002-2010 oraz 2015-2022). W kadrze narodowej występował już w składzie U18 w sezonie 1998-99. Ma na swoim koncie 334 bramki, 384 asysty i 718 punktów.

REKLAMA

W taki sposób Dołęga pożegnał się z kibicami na oficjalnej stronie:

Drodzy kibice, 33 lata temu gdy tata przyprowadził mnie na pierwszy hokejowy trening w małym wówczas chłopcu powstało marzenie, by być po prostu dobrym hokeistą. Każdy kolejny trening budził we mnie coraz większą miłość do hokeja na lodzie i chęć do ciężkiej pracy.
Tak później potoczyły się moje losy, że miałem zaszczyt grać w reprezentacji Polski, a od 2001 roku ponad 670 razy Polskiej Lidze Hokeja. Od tego momentu minęły dwie dekady niezapomnianej przygody z profesjonalnym sportem.
W życiu każdego sportowca przychodzi jednak chwila, w której trzeba pożegnać się ze sportowymi arenami i kibicami. Taka chwila przyszła właśnie teraz. Spełniło się jednak moje marzenie by cieszyć się grą do przysłowiowej „40-stki”. Udało się!

Z lodowiskiem postanowił się pożegnać także Bartosz Skólmowski. Obrońca toruńskiej drużyny zaczął swoją karierę w 2009 roku w Katowicach, zaś ostatnie dziesięć sezonów spędził w Grodzie Kopernika. W swoim dorobku ma 327 rozegranych spotkań, złoty medal wywalczony z MKS Sokoły Toruń w sezonie 2011/2012, mistrzostwo 1. ligi i awans do PHL w sezonie 2017/2018 oraz 76 zdobytych punktów.

Cieszę się, że miniony sezon, który był moim ostatnim sezonem jako zawodnika, był momentem, w którym do toruńskiej, seniorskiej drużyny dołączyli nowi, młodzi i zdolni zawodnicy. Dla nich przygoda z hokejem się zaczyna, ja zdecydowałem, by swoją zakończyć i obrać nowe cele. W trakcie tych dziesięciu sezonów w Toruniu poznałem zarówno smak porażek jak i zwycięstw, w tym smak awansu do Polskiej Hokej Ligi. Skończyłem trzydzieści lat i tak jak sam stawiałem sobie sportowe cele, tak samo sam, zdecydowałem, że to czas, w którym chcę podziękować wszystkim kolegom, z którymi miałem okazję grać, wszystkim trenerom, z którymi pracowałem, wszystkim członkom sztabów, administracji klubu i jego zarządowi i przede wszystkim Wam, najlepszym, hokejowym Kibicom w Polsce – napisał Skólmowski do kibiców.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.